DENETİMLER

TEDARİKÇİ DENETİMLERİ
(İkinci Taraf denetimler)


Günümüz piyasa koşullarında işletmelerin başarılı olmalarında tedarik zincirinin çok önemli bir payı vardır. Tedarikçilerinizin standartlarınıza uygunluğunun denetimi, tedarik zincirindeki belirli bir kalite standardının yakalanması ve kamouyunda olumlu bir marka imajı bırakılması açısından gereklidir. Firmanızın standartlarına, politikasına ve prosedürlerine dayanarak yapılacak tedarikçi denetimleri, tedarik zincirinizin dünya çapındaki durumunu görmenizi sağlayacak ve olası sorun ve aksaklıklara müdahale etmenizi kolaylaştıracaktır.

GİZLİ MÜŞTERİ DENETİMLERİ
(Gölge Müşteri Denetimleri)


Gizli Müşteri projeleri, kurumlara özel olarak tasarlanan bir performans ölçüm sistemidir. Tüm birimlerinde aynı hizmet kalitesini sağlayıp bunu sürekli kılmaya özen gösteren kurumlar uyguladıkları gizli müşteri projeleri ile müşteri gözünden hedefe yönelik performans değerlendirmesi yapmış olurlar. Firmamız bu süreçte baş denetçi eğitimi almış, denetim metodolojisini bilen ve raporlama becerisi ileri düzey bir denetim ekibi ile çalışmaktadır. Bu alanda gelişi güzel denetçi havuzu ile denetim yapmayı tercih etmeyerek sektörde fark yaratıyoruz.

HİJYEN DENETİMLERİ
(Gıda Güvenliği Denetimleri)


Gıda üretimi yapan firmalarda gerçekleştirilen hijyen denetimleri ile işletmelerin "işletme körlüğü" içine düşmesi engellenmiş olur ve her denetimden sonra gözle görülür iyileşmeler tespit edilir. Bu denetimlerle Şikayetler azalır, firma itibarının artar. Tüketicilerin satın aldıkları ürünlerin sağlıklı ve güvenli olduklarından emin olmalarını sağlar. Fiziksel, kimyasal, ya da biyolojik tehlikeler önleyici yaklaşımın belirlenir. Tüm çalışanlarda farkındalık yaratmak ve oto kontrolü sağlar. Yasal şartlara ve mevzuatlara uygun çalışma şartlarının oluşmasını sağlar.

SOSYAL UYGUNLUK ÖN DENETİMLERİ
(Sosyal Denetimler)


Türkiye’de üretim yapıp prestijli markaların tedarik zincirine girmeyi isteyen firmalar için sosyal uygunluk şartlarına uygunluk bir zaruriyet halini almıştır. Bu süreçte bir kültür yaratmak için Enmac çok iyi bir partnerdir. İşletmenin, Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Uluslararası Sözleşmeleri ve Yönergelerinden ( Etik Davranış Kurallarının temelidir), ulusal ve yerel makamlarca yayımlanmış kanunlar, tüzükler, yönetmelik ve ek yönetmeliklerde belirtilen kurallar ile kanunlara uygunluk derecesi hakkında denetimi talep eden ve denetlenen kuruluş ile ticari ilişkisi bulunan kuruluşlara güvence vermek üzere yapılan kontrollerdir. Deneyimli ekibimiz firmaları geçirecekleri denetimler öncesi ön denetim yaparak sürece hazırlar. Bu hizmetin en önemli katkısı sosyal uygunluk modellerine uygun bir kültür yaratmayı sağlar.